Погода

Пошук

Опитання

Які новини Ви вважаєте найцікавішими?


Архів новин

«    Березень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новини Херсонської областіXML error in File: http://newsbriz.ks.ua/rss.xml
Максим Бурбак: Нарешті світ переконується, що “російський ведмідь” наробить клопоту в усіх посудних лавках (відео)
В Херсоне экс-зама мэра «надули» на воде
XML error in File: http://goodok.ks.ua/engine/rss.php


Поворна біомерія

  • Переглядів: 98
Поворна біомерія

Якщо турист у минулому році здавав свої біометричні дані, зараз знову подає документи на отримання шенгенської візи, а в проміжку між цими діями міняв закордонний паспорт, то його можуть відправити на повторне біометрію. Про це розповіла директор Dream Travel Ольга Михайличенко, чий турист зіткнувся з такою вимогою грецького візового центру.
«Ще добре, що тур у нього – не на травневі свята, і для повторної здачі є час», – підсумовує співрозмовниця.
У туроператорських компаніях відзначають, що проблема дійсно актуальна, причому не тільки по Греції.
«Це стосується всіх країн шенгенської угоди», – уточнює фахівець «Сакумс» Тарас Кузів.
«Аналогічна вимога наші клієнти нещодавно отримали від візового центру Іспанії. Ми вже внесли відповідні зміни в наші пам'ятки для туристів», – підтверджує директор «Зевс Тревел» Юлія Тараненко.
Представники туроператорів також зазначають, що великою несподіванкою це не стало: дипломати і раніше попереджали про те, що здавати біометричні дані треба раз на п'ять років або при зміні закордонного паспорта. Але тоді на це мало хто звернув увагу – на перший план вийшли більш актуальні проблеми: нестиковки баз даних різних країн або відсутність вільних дат для подачі візових аплікацій на тижні вперед по окремим країнам. Тепер же ближче до літа проблема може загостритися: людей, які здавали відбитки пальців у минулому році і у кого закінчується термін дії закордонного паспорта, – все більше.
«Логіка в такому вимозі є: відбитки пальців людини прив'язуються до номером паспорта, і саме в такому вигляді зберігаються в базі даних», – відзначає керівник департаменту Центральної та Східної Європи Travel Professional Group Олена Бойко.
Втім, повторна здача біометричних даних може знадобитися і без зміни паспорта.
«Наприклад, у Словаччині, якщо раніше здавав відбитки пальців у візовому центрі Ужгорода, а тепер подаєш в Києві», – розповів Тарас Кузів.
Практично завжди повторна здача відбитків пальців потрібно для поїздки в Італію.
Єдине виключення – якщо в перший раз біометрія була здана в італійському посольстві, додає керівник відділу групових турів по Європі "Артекс'94" Наталія Сіренко. У турфірмах відзначають: безумовно, такі моменти відштовхують певну категорію туристів.
З іншого боку, досить багато і володарів мультивіз, на яких всі ці нюанси не поширюються.