ТОП новини

Календар

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Погода

Пошук

Опитання

Які новини Ви вважаєте найцікавішими?


Архів новин

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Новини Херсонської областіXML error in File: http://newsbriz.ks.ua/rss.xml
XML error in File: http://citynews.ks.ua/engine/rss.php
Умершего на Херсонщине «киборга» похоронят в родном селе
XML error in File: http://goodok.ks.ua/engine/rss.php


Медики розповіли про рівень захворюваності на рак молочної залози на Херсонщині

Медики розповіли про рівень захворюваності на рак молочної залози на Херсонщині

Як повідомляє департамент охорони здоров'я Херсонської ОДА,  31 жовтня відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків місячника боротьби проти раку молочної залози. Медики відзначили, що за підсумками 9 місяців 2017 року захворюваність на рак молочної залози залишається на рівні минулого року, обласний показник – 58,4 на 100 тис. жіночого населення. Проте онкологів хвилює висока занедбаність – кожна п’ята хвора звертається за допомогою на III-IV стадії хвороби. За словами головного позаштатного онколога Департаменту охорони здоров’я Олександра Гловацького, 90% жінок знаходять пухлини самостійно, коли вони розростаються до розмірів 2-3 см і більше. Менші пухлини, на початкових стадія може виявити лише лікар та спеціальне дослідження: для жінок до 40 років УЗД, після 40 – мамографія. Лікування на перших стадіях значно дешевше для пацієнтів, навіть є можливість зберегти молочну залозу.

Відкриваючи захід, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева зазначила: «Наша область має високі показники онкологічної захворюваності і входить в десятку областей з найвищими показниками захворюваності на рак молочної залози».
Медики розповіли про рівень захворюваності на рак молочної залози на Херсонщині
Хвороба успішно лікується в Херсонському обласному онкологічному диспансері, який надає комплексну допомогу хворим на злоякісні новоутворення молочної залози. «Ми маємо потужну діагностичну базу, яка включає цифровий мамограф, можливості ультразвукової діагностики, проведення біопсії з подальшими дослідженнями. В залежності від стадії захворювання надається відповідне лікування. Велика увага приділяється реабілітації хворих після мастектомії, які потребують спеціальних фізичних вправ, психологічної підтримки», - зазначила головний лікар онкодиспансеру Ірина Сокур.

Ефективних методів запобігання раку молочної залози поки що не існує, проте серед факторів, що підвищують ризик захворіти, лікарі називають паління, зайву вагу, гормональні порушення і вік – понад 45 років. Існує також спадкова схильність до раку молочної залози. Жінкам, в роду яких хтось хворів, рекомендовано в 35 років зробити першу мамографію, а в подальшому її повторювати для контролю.

Як зазначив завідувач рентгендіагностичного відділення онкодиспансеру Віктор Мякиньков, обстеження можна пройти не лише в онкодиспансері, а й в Херсонських міських клінічних лікарнях ім. Лучанського та ім. Карабелеша, в Центрі діагностики обласної лікарні, в Генічеську та Каховці. Планується закупівля мамографів для міської клінічної лікарні ім. Тропіних, Олешківської центральної районної лікарні, розглядається можливості придбання пересувного мамографа. Завдяки підтримці обласної ради, в обласних закладах охорони здоров’я обстеження наразі безкоштовне.

Онкологи закликають жінок бути уважними до власного здоров’я, звертати увагу на зміни в молочних залозах(виділення із сосків, ущільнення, асиметрію, втягнутість соска), проводити щомісячне самообстеження з пальпацією залози і не боятися звертатися за допомогою. Головне – це зробити вчасно.

Джерело