ТОП новини

Календар

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Погода

Пошук

Опитання

Які новини Ви вважаєте найцікавішими?


Архів новин

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Новини Херсонської області

Каланчацька ветлікарня розширила перелік послуг


Коли повернеться Янукович?

  • Переглядів: 338
Коли повернеться Янукович?

Традиційно вважається, що з часом все помалу забувається, емоції притупляються, і там, де раніше спалахнуло б, пізніше не йде навіть іскра. Але, з іншого боку, це ж у кого як, глибоко індивідуально.


З Олександра Сергійовича Єфремова зняли електронний браслет і повернули паспорти. Таким чином, колишньому голові фракції Партії регіонів та центральної фігури в луганських розкладах надана свобода пересування — хоча закриті лише дві справи з шести, в яких він фігурує. І він цією свободою не без задоволення користується: наприклад, був помічений на прогулянці в столичному ботсаду, правда, в темних окулярах. А може і помилилися люди — за руку ніхто не хапав, окуляри не зривав. У нас дуже пристойна публіка.

У зв'язку з цим не може не виникнути запитання: а якби без окулярів? Були б проблеми? А якщо б, наприклад, Клименко або Курченко? А Захарченко? Ну гаразд, а в окулярах? Ну добре, не зараз, а через рік? А Медведчук без охорони коли-небудь зможе?

Народ у риторичному запалі вигукує: «Якщо так піде, то і Янукович безперешкодно повернеться!» Ні, не повернеться, але це якась гранична межа, адже на шляху до неї безліч градацій. Кому можна? Що? І коли?

Традиційно вважається, що з часом все помалу забувається, емоції притупляються, і там, де раніше спалахнуло б, пізніше не йде навіть іскра. Але, з іншого боку, це ж у кого як, глибоко індивідуально. Те, що іскра не йде, і з самого початку не йшла, прокуратури і суду, ми давно зрозуміли. Якщо б у політичного керівництва були відповідні наміри, за пару років їх помітили. Не помітили. Розмови про народних месників, які візьмуться вершити суд по своєму розумінню, теж залишаються розмовами, хоча було стільки страшилок про зброю, яке розійшлося по руках, і про рішучих бійців, які повернулися з війни. Розійшлося і повернулися. Загалом, тихо.

«Немає відчуття, ніби пружина люті, яка може боляче вдарити безкарних і не наказывающих, слабшає. Навпаки. Зовсім навпаки»

Але це зовсім не означає, що так все і залишиться. Є речі, які не можна передбачити. Який-небудь умовний Єфремов не там і не вчасно зніме сонцезахисні окуляри, і йому цього одного разу вистачить. В тюрмі було б, мабуть, безпечніше.

Влітку 2002 року в небі над Німеччиною з-за помилки швейцарських диспетчерів зіткнулися два літаки, загинула 71 людина. У лютому 2004 року Віталій Калоєв, що втратив у катастрофі дружину і двох дітей, зарізав авіадиспетчера Пітера Нільсена — якого вчасно не посадили. Посадили Калоєва, але через п'ять років випустили. На батьківщині, в Північній Осетії, вбивцю зустріли як героя і призначили заступником міністра. Це остаточно перетворило низку трагедій в якийсь дикий жах. А почалося ж усе з того, що комусь здалося, ніби він все регулює і все під контролем.

У нас загинуло набагато більше людей, ніж у катастрофі над Боденським озером, і вони продовжують гинути. Відверто кажучи, немає відчуття, ніби пружина люті, яка може боляче вдарити безкарних і не наказывающих, слабшає. Навпаки. Зовсім навпаки. Але тим, кого це безпосередньо стосується, традиційно здається, що пронесе. Темні окуляри створюють ілюзію захищеності.