ТОП новини

Календар

«    Березень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Погода

Пошук

Опитання

Які новини Ви вважаєте найцікавішими?


Архів новин

«    Березень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини Херсонської областіXML error in File: http://newsbriz.ks.ua/rss.xml
Консультує Міністр юстиції: голосування внутрішньо переміщених осіб
На Херсонщині розходяться сташні чутки про день виборів
XML error in File: http://goodok.ks.ua/engine/rss.php


Китай змінює Росію на Україну

  • Переглядів: 167
Китай змінює Росію на Україну

Стрімко зростає співробітництво у всіх сферах між Україною і Китаєм, пише Олександр Німець.
Президент України Петро Порошенко зустрівся з головою Китайської народної республіки Сі Цзіньпіном. Сторони обговорили торговельно-економічне співробітництво.
Стрімко зростає співробітництво, причому, у всіх сферах між Україною і Китаєм. Для отримання додаткової інформації, я поставив слово «Укэлань», тобто «Україна«, в пошукове вікно системи baidu.com (найбільший суперник google.com в світі). І я отримав сотні серйозних посилань. Дуже мала частина з них використана нижче.
Військово-технологічна сфера
А ви знаєте, мої читачі, що військово-технічне співробітництво між Китаєм і Україною стало потужним чинником в 2015 році і стає ще більш потужним фактором в 2016? Ви думаєте що Китай постачає зброю в Україну? Все навпаки – Україна постачає багато військової техніки в Китай.
Китайські та іноземні військові спостерігачі (інформаційна група Канва у Канаді тощо) зазначають: до 2013 року військово-технічне співробітництво України та Росії процвітало; військова промисловість Росії використовувала багато зроблених в Україні деталей, запчастин і блоків; але в 2014-2015 роках це співробітництво, з причини агресії Росії проти України, звелося до мінімуму, якщо не до нуля; паралельно, військово-технічне співробітництво між Китаєм і Україною значно розширилося.
Державна компанія Укроборонпром, що об'єднує всіх українських виробників і розробників озброєння, стала шукати нових клієнтів. І знайшла. Так, у Китаї. Москва була сильно роздратована, але нічого не могла вдіяти. Китайська сторона «чхала» на заперечення Москви. Китай має намір повністю замінити собою Росію в цьому секторі.
В даний час це співробітництво включає в себе два основних напрямки (нові галузі співробітництва можуть з'явитися в найближчому майбутньому):
– Україна (суднобудівні заводи в місті Миколаїв) постачає ключові блоки для двигунів китайських сучасних есмінців.
– Україна поставляє двигуни і деякі інші блоки для китайських навчальних винищувачів K-8 (український двигун АІ-25 ) і L-15 (український двигун АІ-222).
Згідно з підписаними угодами, в 2016 році українсько-китайське військово-технічне співробітництво значно розшириться.
Я навів лише близько 20% від відповідної інформації наявної в моєму розпорядженні.
Що найважливіше: Укроборонпром використовує гроші, отримані з Китаю, для освоєння серійного виробництва передових протитанкових ракет Стугна-П та іншого сучасного зброї, необхідного для ефективної боротьби проти путінської агресії.
Сонячні електростанції
Китай – де-факто світовий монополіст в розробці і виробництві фотоелектричного обладнання, тобто обладнання для сонячних енергостанцій. Велика державна компанії CNBM (China National Building Materials) International Corp. є одним з провідних світових міжнародних будівельників сонячних станцій.
У 2011-2013 роках CNBM провела низку переговорів з колишнім урядом Януковича. Але це не дало ніяких результатів. Китайсько-українська співпраця в цій області реально просунулася вперед в 2014-2015 роках при Порошенко.
Зустріч у Пекіні, на високому рівні щодо співпраці двох країн у галузі будівництва сонячних станцій 14-15 лютого 2016 року в Пекіні виробила плани в цій області на 2016-2020 рр.
А тепер докладне повідомлення.
Китайська державна корпорація CNBM International, один з найбільших гравців в сфері відновлюваної енергетики світу і України, готова продовжувати інвестиції в Україну за сприятливих бізнес-умовах. Про це заявив Джейсон Чжан, голова правління корпорації, під час візиту в Одеську область, де розташовані генеруючі об'єкти корпорації.
СNBM International вклала в Україну близько 1 мільярда доларів і є економічним власником великих сонячних електростанцій в Одеській області з 2014 року, додав Чжан.
В Одеській області CNBM International володіє СЕС в Білгород-Дністровському районі, а також об'єктами в Арцизькому районі («Дунайська СЕС-1» та «Дунайська СЕС-2»), під Кілією («Приозерне 1» і «Приозерне-2») і Рені («Лиманська енерджи 1» і «Лиманська енерджи 2»).
За словами Чжана, CNBM International зацікавлена в подальших інвестицій в енергетику та інші високотехнологічні галузі України.
За попередніми даними, CNBM International має намір збільшити свої інвестиції в період до 2020 року в Україну до $7 млрд. Китайська сторона явно не боїться нічого!
Додаткові дані про співробітництво Китаю та України
Останній випуск впливового тижневика "Economist" (29 квітня – 6 травня, с. 57 ) підкреслив: "Очевидно, економічний потенціал Китаю більше, ніж зазвичай оцінюється. У 2015 році китайські туристи витратили за кордоном $215 млрд, і це було на 53% більше, ніж у 2014!"

І, якщо вірити онлайн-рекламі китайських туристичних фірм, китайські туристи охоче відвідують Україну. Знову ж таки, вони не бояться нічого.
Ще один важливий напрямок двостороннього співробітництва – «будівництво Шовкового шляху» з Синьцзяна (західний Китай) в Україну, через Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію та Чорне море. Багато було зроблено тут до квітня 2016 року. Очевидно, новий «Шовковий шлях», дорогих для транспортування готових виробів, почне роботу до кінця 2016 року.
Я можу дати багато інших цифр і фактів, що характеризують зростання економічного обміну між Китаєм і Україною, наприклад: «У 2015 році обсяг вантажоперевезень між Україною і Китаєм склав 25,48 мільйона тонн, що на 11% більше, ніж в 2014 році; сьогодні Китай займає перше місце за обсягом експортних вантажів з України». І так далі.
Або інший приклад: «Києву і Пекіну пора починати діалог про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між країнами.» Про це заявив посол Китаю в Україні Чжан Сіюнь в ході участі в дискусії щодо перспектив участі України в новій стратегії уряду КНР «Економічний пояс «Шовковий шлях». «Необхідно планувати на стратегічному рівні двостороннє співробітництво», – сказав посол.
Або ще: Міністри закордонних справ України та Китаю Павло Клімкін і Ван І домовилися в Пекіні про практичні кроки з метою суттєвої лібералізації візового режиму. Китайська сторона підтвердила підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Сторонами було висловлено переконання, що стратегічні відносини між Україною і Китаєм не залежать від третіх сторін.


Китай йде широким фронтом в Україні. Мета Китаю – замінити Росію повністю у всіх економічних і науково-технічних галузях. Може бути, навіть понад те.

Китай не приділяє ніякої уваги опору або заперечень з боку Москви. Економічна і політична підтримка Китаю стала важливим чинником для виживання і розвитку нової України. Ця підтримка стала важливим чинником краху деструктивних планів Путіна щодо України.